10-25.02.2018
Termin
8 – 18
Wielkość grupy
2/5
Trudność
Radżastan, Uttar Pradeś
Region

opisowe CIR Podróż marzeń w zasięgu ręki!

Ogromny kraj, otoczony od północy przez największe góry świata.  Swej wielkości nie zawdzięcza powierzchni lecz bogatej kulturze i baśniowemu pięknu krajobrazów! Kraj, który od wieków – od Aleksandra Wielkiego, przez Kolumba, aż po Beatlesów – inspirował Europejczyków swoją odmiennością i przyciągał, jak śpiewająca Syrena, miliony podróżników. Wyprawa do Indii była dla wielu spełnieniem marzeń.

MIEJSCE i GODZINA ZBIÓRKI Warszawa, lotnisko Chopina
TRANSPORT Samolot
CZAS TRWANIA   16 dni
ZAKWATEROWANIE   Kwatery turystyczne, pensjonaty
WYŻYWIENIE    3 obiadokolacje
CENA OBEJMUJE
Przelot Warszawa – Delhi – Warszawa
Bilety kolejowe w kuszetkach na trasie Delhi – Jodhpur
Wszystkie przejazdy ujęte w programie
Wynajem rowerów w Indiach
Noclegi w hostelach, hotelach i pensjonatach
Wyżywienie: 3 obiadokolacje
Opiekę pilota/przewodnika
Usługi busa wspierającego
Ubezpieczenie KL, NW, BP
Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN
CENA NIE OBEJMUJE
Wizy (ok 300 zł)
Wyżywienia poza wskazanym w programie
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Napiwków itp. (20-25USD)

 

1

Przelot z Warszawy do Delhi

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do Delhi z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Późno w nocy przylot do Delhi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2

Zwiedzanie Delhi: Czerwony Fort, Wielki Meczet, Raj Ghat

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta: przejdziemy handlową ulicą Chawri Bazar, aż do Jama Masjid, największego meczetu w Indiach z ogromnym dziedzińcem. Następnie udamy się do Czerwonego Fortu, ogromnego kompleksu pałacowo – obronnego zbudowanego z czerwonego piaskowca ze słynną bramą Lahore. Naprzeciw niej znajduje się największa w Delhi świątynia dżinijska Digambara. Na koniec dnia udamy się na Raj Ghat, miejsce kremacji najbardziej znanego Hindusa, Mahatmy Gandhi. Powrót do dzielnicy turystycznej Paharganj, nocleg w hotelu.

3

Rowerem po szerokich alejach Nowego Delhi

Pętla po New Delhi = ok. 20 km na rowerze
Dziś zainaugurujemy rowerową część naszej wycieczki. Na początek udamy się busem pod Bramę Indii, skąd już na rowerach przejedziemy się po Nowym Delhi. Tamtejsze szerokie aleje oraz liczne parki pozwolą nam na bezpieczne poruszanie się na rowerach w bezpiecznej odległości od szalonego ruchu samochodowego. Podjedziemy pod gmachy Parlamentu i Wicekróla, przejedziemy się po dzielnicy dyplomatycznej oraz zwiedzimy muzeum i park Nehru. Wieczorem transfer busem na dworzec kolejowy, skąd nocnym poci.agiem sypialnym ruszymy w podróż do Jodhpuru.

4

Niebieskie miasto i twierdza Mehrangarh

Przejazd pod pałac Umaid Bhawan = ok 15 km na rowerze
Przyjazd pociągiem w godzinach porannych do Jodhpuru. Przejazd tuk-tukami do hotelu, skąd po krótkiej przerwie na prysznic i toaletę, ruszamy pieszo do fortu Mehrangarh. Następnie zwiedzanie twierdzy i przerwa na obiad. Po południu krótka wycieczka rowerowa po okolicy i pod pałac Umaid Bhawan – jedną z największych prywatnych rezydencji na świecie.

5

Ziemie ludu Bishnoi

Jodhpur – Lalki – Rohat = ok 60 km na rowerze
Po śniadaniu wsiadamy na rowery i jedziemy w kierunku południowym, przez region zamieszkały przez lud Bishnoi. Ludzie ci, słyną z wielkiego szacunku, jakim obdarzają rośliny i zwierzęta, a także z wyrobu opium. Po drodze zatrzymamy się z wizytą w jednej z licznych szkół podstawowych, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć jak kształcą się młodzi hindusi. Po zakończeniu etapu wsiadamy do busa, którym jedziemy ok 150 km do miejsca naszego noclegu.

6

Świątynia Dżinijska w Ranakpur

Ranakpur – Sarya – Kumbhalgarh = ok  55km na rowerze
Do południa czas wolny – do wyboru relaks nad hotelowym basenem lub spacer / przejażdżka rowerowa po okolicy z naszym lokalnym kierowcą. Tuż przed dwunastą wsiadamy na rowery by być dotrzeć równo w południe na otwarcie świątyni. Świątynia ta jest perłą architektury sakralnej. Zbudowana została przez wyznawców dżinizmu w XVw. Świątynia posiada 1444 kolumny, a każda z nich jest ozdobiona niepowtarzalnymi płaskorzeźbami w marmurze. Następnie jedziemy na rowerach do Kumbhalgarh – miejscowości, gdzie znajduje się olbrzymi fort o tej samej nazwie.

7

Na pograniczu Mewaru i Marwaru

Kumbhalgarh – Kelwara – Nathdwara = ok 52 km na rowerze
Dzień rozpoczniemy zwiedzaniem twierdzy, która szczyci się drugim największym murem na Ziemi zaraz po Murze Chińskim. Następnie czeka nas jeden z najprzyjemniejszych odcinków rowerowych na naszej wycieczce. Trasa biegnie cały czas delikatnie z górki, pomiędzy małymi wioskami z dala od ruchu samochodowego w przepięknej scenerii przyrody. W te rejony bardzo rzadko zapuszczają się turyści, więc będziemy wszędzie mile witani i traktowani jako nie lada osobliwość. Po zakończeniu etapu wsiadamy do busa, którym jedziemy ok 80 km do Udaipuru, gdzie zatrzymujemy się na 2 noce

8

Romantyczne klimaty w Udaipurze i okolicy

Dookoła jeziora Pichola = ok. 15 km na rowerze (opcja)
Pora wrzucić na luz. Dla chętnych po śniadaniu wycieczka dookoła jeziora Pichola. Po południu czas wolny na zwiedzanie pałaców i innych zabytków miasta. Możliwość zapisania się na masaże, lub krótki kurs gotowania po indyjsku. Wieczorem wspólna kolacja w domu u Meeny, gdzie będziemy mogli skosztować tradycyjnej kuchni dżinijskiej i jedynego w swoim rodzaju curry z dyni.

9

Chittorgarh, Ajmer i Pushkar

Dziś dzień bez rowerów a przed nami ponad 300 km drogi busem do Puszkaru. Po drodze zatrzymamy się w Chittorgarh na zwiedzanie kolejnego potężnego fortu oraz w Ajmer, gdzie wejdziemy do Dargah Sharif – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla muzułmanów w Indiach. Wieczorem dotrzemy do Pushkar – drugiego po Varanasi najświętszego miejsca dla hinduistów.

10

W krainie wielbłądów

Pushkar – Roopangarh = ok 55 km na rowerze
Po śniadaniu udamy się pieszo nad jezioro, by popatrzeć na rytuały, jakie odbywają się na schodach prowadzących do jeziora, tzw ghatach. Następnie już na rowerach pojedziemy na miejsce, gdzie raz w roku odbywa się największy na świecie targ wielbłądów. Dalsza trase wiedzie terenami półpustynnymi do Roopangarh. Po zakończeniu przejazdu wsiadamy do busa i jedziemy ok 120 km do naszego hotelu w Jaipur. Wieczorem spacer połączony ze zwiedzaniem ‘różowego miasta’.

11

Miasto duchów i wizyta u maharadży

Amer – Bhangarh = ok 70 km na rowerze
Dzień rozpoczniemy od przejazdu przez centrum Jaipuru, gdzie zatrzymamy się na chwilę przy Pałacu Wiatrów. Dalej busem jedziemy do Amer, gdzie znajduje się kompleks budowli obronno pałacowych. Po zwiedzeniu fortu ruszamy rowerami na zachód. Naszym celem na dziś jest Bhangarh uznawanego za najbardziej nawiedzone miejsce w Indiach. Po zwiedzeniu wymarłego miasta udamy się busem do Bhandarej na nocleg w pałacu lokalnego maharadży, obecnie przerobionego na hotel. Dla chętnych wystawna kolacja połączona z występami muzyków i tradycyjnymi tańcami.

12

Krajobrazy Rajasthanu

Bhandarej – Shahrakar – Todabhim = ok 66 km na rowerze
Większa część etapu wiedzie przez etapy półpustynne, jednak wczesnym popołudniem dotrzemy do miejscowości Shahrakar, gdzie znajdują się bardzo ciekawe świątynie hinduistyczne i olbrzymia statua boga-małpy Hanumana. Po przerwie na obiad i zwiedzanie kontynuujemy przejazd aż dotrzemy do Todhabim. Stamtąd jedziemy busem ok 80km do Bharatpur gdzie spędzimy kolejne 2 noce.

13

Park Narodowy Keoladeo

Wycieczka rowerowa po parku narodowym = 10-20 km na rowerze
Wczesnym rankiem wsiadamy na rowery i jedziemy pod bramę Keoladeo – parku narodowego wpisanego na listę UNESCO . Jest to najmniejszy park narodowy w Indiach, jednak z uwagi na podmokłe tereny na których się znajduje, można zobaczyć tu niespotykaną gdzie indziej liczbę ptaków. Do parku wjedziemy o wschodzie słońca a towarzyszący nam przewodnik postara się, byśmy zobaczyli jak najwięcej ciekawych gatunków fauny i flory. Po południu czas wolny, możliwa wycieczka na stare miasto lub powrót do parku na własną rękę.

14

Uttar Pradesh i wymarłe miasto Fatehpur Sikri

Bharatpur – Fatehpur Sikri = ok 40km
Za raz za Bharatpurem opuszczamy Rajastan wjeżdżamy do regionu Uttar Pradesh. Mijamy senne małe wioski rozrzucone pośród pól uprawnych aż dotrzemy do Fatehpur Sikri. Jest to jeden z najznakomitszych przykładów architektury mogolskiej. Miasto to zostało wybudowane wielkim nakładem środków jako nowa stolica państwa Mogołów, jednak z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zostało ono opuszczone w kilka lat po jego zbudowaniu.. Na jego terenie znajduje się m.in. Wielki Meczet z ogromnym dziedzińcem i wykonanym z białego marmuru mauzoleum Selima Ćisti. Po południu przejazd busem do Agry. Wieczorem chętnych zabierzemy na zachód słońca nad rzekę Jamunę, skąd można podziwiać architekturę Taj Mahal.

15

Wizyta w Taj Mahal i przejazd do Delhi

O wschodzie słońca odwiedzimy jedno z najbardziej znanych mauzoleów na świecie i jednocześnie symbol Indii – Taj Mahal położone nad rzeką Jamuną w otoczeniu klasycznych ogrodów w stylu mogolskim. Po powrocie do hotelu pakujemy bagaże i jedziemy busem do Delhi. Wieczorem wybierzemy się całą grupą na uroczystą kolację pożegnalną.

16

Przelot z Indii do Polski

Nad ranem wylot z Indii do Polski z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy w godzinach porannych, zakończenie imprezy.

  • Taj Mahal – jeden z siedmiu nowych cudów świata. Niezwykłe mauzoleum nazywane również świątynią miłości
  • Twierdza Mehrangarh – jeden z największych indyjskich fortów położony na 120. metrowej skale ponad miastem Jodhpur
  • Fort Kumbhalgarh – potężny fort chroniony murem o długości 38. km, co czyni go drugim najdłuższym murem świata (po Wielkim Murze Chińskim)
  • Delhi – ponad dwunastomilionowe miasto, które łącząc się z Nowym Delhi (obecna stolica) stanowi de facto stolicę Indii
  • Jodhpur – położone na skraju pustyni Thar miasto pałaców, fortów i świątyń. Nazywane także błękitnym miastem, ze względu na niebiesko pomalowane domy, ciągnące się wokół górującego nad miastem fortem Mehrangarh
  • Jaipur – stolica i największe miasto Rajasthanu.  Położona nieopodal fortu Amber, nazywana także różowym miastem
  • Udaipur – najbardziej europejskie miasto, jakie zwiedzimy w czasie naszej podróży. Ze względu na dużą liczbę jezior nazywane również Wenecją wschodu
  • Bharatpur – miasto słynące głównie z niezwykle atrakcyjnego Parku Narodowego Keoladeo, wpisanego na listę UNESCO. W parku swoją przystań znalazło 370 gatunków ptaków. Wiele z nich będziemy mogli zobaczyć podczas specjalnej, wczesnoporannej rowerowej eskapady z przewodnikiem
produktowe CIR
CIR 1
CIR 2
CIR 3
????????????????????????????????????
CIR 5
CIR 6
CIR 7
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
CIR 9
CIR 10
CIR 11
CIR 12
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
CIR 14
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
CIR 16

Opinie

Na temat tego wyjazdu nie dodano jeszcze opinii.

Napisz opinię

Ocena

Rozwiąż zadanie * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.