04.10-15.10
Termin
15-30
Wielkość grupy
3/5
Trudność
Galicja, Kastylia i León
Region

Rowerowa pielgrzymka szlakiem francuskim dla każdego!opisowe CHS

Santiago de Compostela to jedno z najważniejszych i najciekawszych miejsc pielgrzymkowych, do którego co roku ściągają ponad 200 tysięcy pielgrzymów.

Ponad pięćset kilometrów przepięknej trasy, podzielonej na optymalne do przejechania odcinki – wszystko po to, aby móc uklęknąć nad grobem Świętego Jakuba Większego – jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa. Miejsce spoczynku Świętego jest jednym z najwspanialszych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii i jedną z najważniejszych świątyń średniowiecza. Serdecznie zapraszamy…

 

MIEJSCE i GODZINY ZBIÓRKI Lotnisko Balice 19:00 lub lotnisko Modlin 19:30
TRANSPORT Samolot
CZAS TRWANIA   12 dni / 11 nocy
ZAKWATEROWANIE   Domy pielgrzyma (7 nocy) /hotel (4 noce)
WYŻYWIENIE    We własnym zakresie
CENA OBEJMUJE
Zakwaterowanie w domach pielgrzyma i hotelach
Wszystkie transporty na terenie Hiszpanii
Transport bagaży z Polski do Hiszpanii i z powrotem oraz pomiędzy miejscami noclegowymi
Transport rowerów z kraju na miejsce wycieczki
Opiekę pilota/opiekuna grupy
Compostelkę – świadectwo pokonania trasy
Ubezpieczenie KL, NW, BP i SS
CENA NIE OBEJMUJE
Biletów lotniczych
Wyżywienia
Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji
Napiwków itp.
1

Dzień 1

Wylot z Krakowa do Madrytu. Przejazd busem do Burgos. Zakwaterowanie w hotelu.
2

Dzień 2

Przed południem zwiedzanie bogatego w zabytki Burgos (gotycka Katedra Świętej Marii, zespół klasztorny zakonu Kartuzów). Następnie przejazd rowerowy do Castrojeriz. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Dystans 45 km.
3

Dzień 3

Z rana wsiadamy na rowery i ruszamy do Ledigos. Po drodze mijamy Carrión de los Condes, które było niegdyś rezydencją królów i stolicą hrabstwa rządzonego przez ród Beni Gomez. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Dystans 68 km.
4

Dzień 4

Z Ledigos ruszamy do Sahagun. Pierwsze 18 kilometrów przejedziemy spokojną polną drogą, z dala od wiosek i miasteczek, delektując się szumem wiatru i świergotem ptaków. Wejście do Sahagun zdobi wielki łuk z bramą wjazdową oraz dzwonnica. Z Sahagun ruszmy do El Burgo Ranero i dalej do stolicy regionu – León. Dystans 70 km.
5

Dzień 5

Dziś lżejszy dzień by odpocząć przed zbliżającymi się górami. Po zwiedzeniu zabytków León (m.in zobaczymy gotycką katedrę z 125 niepowtarzalnymi witrażami) ruszamy dalej do Puente de Órbigo – miasteczka z przepięknym mostem rzymskim. Dystans 40km
6

Dzień 6

Do południa jeszcze po w miarę płaskiej trasie do Astorgi, gdzie zatrzymujemy się spróbować lokalnej, słynnej na całą Hiszpanię czekolady. Zobaczymy tam także pałac biskupi zaprojektowany przez Antonio Gaudiego.Po południu droga zaczyna się wić pod górę, a my wspinamy się do Rabanal del Camino, gdzie nocujemy w jednym z najbardziej klimatycznych domów pielgrzyma na trasie. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Dystans 35 km.
7

Dzień 7

Z klimatycznego Rabanal ruszamy do Ponferrady, gdzie zobaczymy zamek Templariuszy. Dalej, przez Columbrianos, Camponaraya i Pieros dotrzemy do Villafranca del Bierzo. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Dystans 58 km.
8

Dzień 8

 Za Villafranca czeka nas mały podjazd, dalej, drogą dla pielgrzymów podążymy do Cebreiro. Wioska ta powstała specjalnie dla pielgrzymów. Czeka na nas XII wieczny kościół prowadzony przez mnichów. Z Cebreiro ruszamy do Samos, gdzie spędzimy noc w domu pielgrzyma. Dystans 62 km.
9

Dzień 9

Z Samos do Portomarin droga jest dosyć spokojna. Po przerwie ruszamy w kierunku Palas de Rei, jednej z pereł Galicji. Spędzimy tutaj ostatnią noc przed wielkim finałem podróży. Dystans 64 km.
10

Dzień 10

Z rana wyruszamy do Arzuy, miasta znanego z produkcji najlepszego galicyjskiego sera. Dalej trasa wiedzie do celu naszego wyjazdu Santiago de Compostela – miejsca spoczynku Świętego Jakuba. Zakwaterowanie w hotelu. Dystans 70 km.
11

Dzień 11

Do południa zwiedzanie Santiago de Compostela, po południu przelot do Madrytu.
12

Dzień 12

Transfer na lotnisko i powrót samolotem do kraju.

Santiago de Compostela – miejsce wiecznego spoczynku św. Jakuba Większego Apostoła. Od średniowiecza miejsce destynacji pielgrzymów, których obecnie jest ponad 200 000 rocznie. Ponadto piękna starówka wpisana na listę UNESCO.

Katedry w Leon i Burgos – perełki średniowiecznej gotyckiej architektury sakralnej.

Liczne hiszpańskie wioski oraz miasta z przepiękną, oryginalną architekturą gotycką i renesansową.

CHS3
CHS 1
CHS 2
CHS 3
CHS 4
CHS 5
CHS 6
CHS 7
CHS 8
CHS 9
CHS 10
CHS 11
CHS 12
CHS 13
CHS 14
CHS 15
CHS 16

Opinie

5.00 based on 2 oceny
16/01/2016

Bylismy na na tej wycieczce przed kilku laty.Camino na rowerze to przezycie niezapomniane.Trasa dobrze poprowadzona,obejmowala wszystkie najwazniejsze atrakcje.Spalismy w klasycznych albergach dla pielgrzymow jak rowniez w niezlych hotelach.Nie brakowalo takze milych niespodzianek jak chocby niezwyklego powitania na szczycie O’Cebreiro hiszpanskimi specjalami.Na pewno wybiore sie z Jankiem na Camino jeszcze raz od Saint Jean Pied de Port do Santiago

11/05/2016

Lesław Minęło już trzy dni od powrotu z tegorocznej pielgrzymki szlakiem świętego Jakuba, trasa Burgos – Santiago de Compostela, 25.04-7.05.2016, a ja nie mogę się przestawić na rzeczywistość. Polecam ten wyjazd zwany „wakacje inaczej”, Trasa piękna widokowo, czasami trochę trudna(ostatnie dni), ale do pokonania nawet przez rowerzystów i -stki- amatorów. Organizacja, jak to u Jana – bez większych zarzutów, na całej trasie dobra obsługa(jedzenie, noclegi, oznakowanie). Na dodatek trafiłem grupę tzw. do tańca i do różańca co znacznie podniosło atrakcyjność wyjazdu. Pewno zrobimy drugą część trasy aby uzyskać odpust całkowity. Jeszcze raz zachęcam do tego wyjazdu, jak zresztą do wielu innych z firmą Jana. To był mój piąty wyjazd z nim więc o czymś to świadczy.

Napisz opinię

Ocena

Rozwiąż zadanie * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.