Przed wyjazdem

Pewnymi i najbardziej aktualnymi informacjami na temat szczepień dysponują:

a) Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej – Por. Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych, tel. (58) 699 86 83,

b) Centrum Szczepień w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie; tel. (12) 614 22 37,

c) Wojewódzkie Stacje Sanepidu.

Jeżeli występuje taka potrzeba, informacje na ten temat znajdują się również w opisie wycieczki. Wizy załatwiamy najczęściej grupowo. Robimy to bezpłatnie. Klient może załatwić wizę również we własnym zakresie.

Wiadomo, że ceny biletów lotniczych są płynne. W informacjach o danym wyjeździe podajemy orientacyjne kwoty, jednak ostateczny koszt liczony jest na dzień zakupu biletów. Bilety kupowane za naszym pośrednictwem muszą być opłacone z góry na rachunek biura. Nie zarabiamy na biletach.

Klient ma możliwość zakupu biletu indywidualnie lub skorzystania z naszej bezpłatnej pomocy. Mamy bezpośredni dostęp do informacji o najtańszych i najkorzystniejszych połączeniach lotniczych do danej destynacji. Po pojawieniu się odpowiedniej oferty (standardowo 5-6 tygodni przed wylotem), kontaktujemy się z uczestnikami i proponujemy grupowy zakup biletów. Istnieje możliwość indywidualnego dopasowania przelotów do potrzeb klienta.

Sprzęt / Wyposażenie

Typem roweru najlepiej sprawdzającym się na trasach naszych wycieczek, jest rower trekkingowy. Jednak często uczestnicy zabierają pojazdy typu miejskiego lub typowo górskie. Zdecydowanie odradzamy podróżowanie na tzw. „holendrach”, gdyż te są zbyt ciężkie i niezbyt elastyczne. W takim przypadku proponujemy wypożyczenie naszego sprzętu.

Sprzęt, który posiadamy to bardzo dobrej klasy pojazdy trekkingowe wyposażone w sakwę i zapięcie. Zapewniamy pełen serwis na trasie. Koszt wypożyczenia (w zależności od czasu trwania wycieczki) to od 150 do 250 zł za rower wraz z pełnym serwisem.

W większości krajów, do których się udajemy, nie ma wymogu jeżdżenia w kasku. Jednak ze względów bezpieczeństwa rekomendujemy jego zabranie, dotyczy to szczególnie najmłodszych cyklistów.

Mając na uwadze zachowanie standardów higienicznych nie wypożyczamy kasków, rękawiczek, bidonów, itp.

Do własnego roweru należy zabrać 2 zapasowe dętki oraz komplet łatek. Nie trzeba zabierać kluczy, śrubokrętów, pompki itp., gdyż te elementy posiada pilot. Jeśli rower jest wypożyczony od nas, nie ma potrzeby zabierania czegokolwiek, gdyż wszelkie drobne naprawy zostają w gestii organizatora.

Tak. Pilot, w ramach swoich możliwości, jak najbardziej udzieli pomocy w drobnym naprawach wymaganych na trasie, gdyż jest on również po części mechanikiem.

Dokładny spis rzeczy, które należy wziąć ze sobą na dany wyjazd, wysyłamy uczestnikom na 3 tygodnie przed rozpoczęciem wyprawy

Wycieczki

Nasze wycieczki przeznaczona są dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek. Podróżują z nami osoby, chcące przeżyć niezapomniane chwile z dala od przepełnionych kurortów turystycznych.

Jeździmy rekreacyjnie, nie zawodowo. 30-60 km rowerem dziennie, rozbite na małe odcinki pomiędzy kolejnymi atrakcjami na trasie, to w rzeczywistości niewielkie dystanse. W ponad 90% przypadków osoby, które jadą pierwszy raz i obawiają się o swoją kondycję, doskonale dają sobie radę na całej trasie. Ułatwieniem jest obecność busa wspierającego.

Średnio przejeżdżamy 30-60 km dziennie. Część lub cały dystans zawsze można przebyć korzystając z busa wspierającego. Natomiast osobom „głodnym” dłuższej jazdy, w zależności od układu dnia, staramy się stworzyć warunki do przejechania dodatkowych kilometrów.

Jeżeli zakwaterowani jesteśmy stale w jednym miejscu, codziennie po śniadaniu, bezpośrednio z hotelu lub podjeżdżając busem, wyruszamy do danej atrakcji. Podróżując optymalnymi pod względem malowniczości i bezpieczeństwa szlakami, wliczając przerwy na zwiedzanie, posiłki i odpoczynek docieramy do celu. Oddajemy się szałowi indywidualnego lub grupowego zwiedzania lub np. kąpiemy się w oceanie… Następnie wracamy busem lub rowerem do hotelu na kolację.

Jeżeli co jakiś czas, lub codziennie zmieniamy miejsca noclegu, bus przewozi nasze bagaże od hotelu do hotelu, a my przebywamy dystans bez obciążenia.

Zwykle jeden dzień na wycieczce przeznaczony jest na odpoczynek.

Łatwa (1/5, 2/5) – krótkie i mało wymagające trasy wiodące po ścieżkach rowerowych i bocznych dróżkach. Dystans dzienny waha się w granicach 20-50 km. Nieliczne wzniesienia, spokojna jazda i doskonałe towarzystwo każdemu pozwolą cieszyć się aktywnym sposobem spędzania czasu.

Średnia (3/5, 4/5) – trasy dobrane optymalnie dla przeciętnego amatora dwóch kółek – niezależnie od wieku. Dzienne dystanse wynoszą zwykle 40-60 km jazdy z przerwami na odpoczynek, posiłek i zwiedzanie mijanych miejsc. Jeździmy spokojnie – głównie po ścieżkach rowerowych i mniej uczęszczanych drogach asfaltowych. Strome podjazdy pozostają dodatkową opcją dla chętnych.

Trudna (5/5) – wyjazd dla osób posiadających dobrą kondycję, aczkolwiek nadal dla amatorów. Odpoczynek i zwiedzanie wciąż stanowią integralną część programu. Dzienne dystanse wahają się w granicach 50-90 km. Mogą zdarzyć się odcinki bardziej wymagające pod względem nawierzchni (drogi szutrowe, leśne) oraz większe podjazdy. Trasy dla rowerzystów lubiących wyzwania.

Ze względu na komfort i bezpieczeństwo, wyprawy odbywają się w grupach liczących 6 – 20 osób. Niektóre imprezy skonstruowane są tak, że może brać w nich udział do 40 osób, jednak wówczas obsługa wycieczki jest liczniejsza, a uczestnicy wyjazdu są podzieleni na podgrupy.

Minimalna liczba uczestników to 6 osób. Jeżeli liczba osób będzie mniejsza, wówczas albo odwołujemy imprezę, o czym informujemy przynajmniej na 2 tygodnie przed terminem jej rozpoczęcia, lub kontaktujemy się z uczestnikami i proponujemy dopłatę. Gdy wszyscy uczestniczy wyrażą zgodę – ruszamy w podróż.

Średnia wieku uczestników to ok. 30 – 40 lat. Natomiast przekrój wiekowy dotychczasowych uczestników to od 10 do 80 lat.

Tak, choć istnieją pewne ograniczenia. Na wycieczki rowerowe mogą jechać dzieci, które potrafią samodzielnie jeździć na jednośladach oraz mają kondycję pozwalającą na przejechanie dziennej trasy. Od osób w wieku 16-18 lat podróżujących bez osoby pełnoletniej, wymagamy pisemnej zgody opiekuna.

Pilot każdorazowo dopasowuje szybkość przejazdu do kondycji i umiejętności grupy. Każdemu zapewniamy wystarczającą ilość czasu na odpoczynek i regenerację.

Pilotami są osoby znające dane miejsce, posiadające na jego temat nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną.

Podczas przejazdów zawsze towarzyszy nam bus wspierający, z którym spotykamy się w połowie dziennego dystansu lub częściej. Osoby, które danego dnia będą chciały odpocząć, mogą się do niego przesiąść i przemierzyć dalszą część trasy w sposób wygodny i komfortowy, nie tracąc najważniejszych atrakcji. W busie można też pozostawić np. strój kąpielowy, zakupy lub cieplejszą bluzę.

Single i osoby jadące w pojedynkę stanowią około 30% uczestników wyjazdów. Dlatego towarzystwo „znajduje się samo”. Ludzie podróżujący z nami są osobami nastawionymi na wspólną zabawę, co sprawia, że trudno się nudzić.

Ilość potrzebnej gotówki jest zawsze uzależnione od miejsca, w które się udajemy oraz świadczeń zawartych w cenie. Dlatego na około 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy podajemy uczestnikom orientacyjne sumy, jakie powinni zabrać ze sobą.

Zakwaterowanie / Wyżywienie / Transport

Standard jest każdorazowo opisany. Zwykle mieszkamy w hotelach 3* lub w dobrych i schludnych pensjonatach. W specyficznych typach wyjazdów (wycieczki ekonomiczne) standard zakwaterowania jest niższy – mogą to być pokoje 2 – 4 osobowe w kwaterach turystycznych, domki 4-6 osobowe lub noclegi pod namiotami. Informacje dotyczące warunków zakwaterowania i wyżywienia znajdują się zawsze w opisie wycieczki.

 

Najczęściej pokoje są dwuosobowe. Osoby, które podróżują w pojedynkę kwaterujemy razem. Dopasowanie odbywa się zawsze ze względu na płeć i w miarę możliwości na wiek.

Koszt wynajmu pojedynczego pokoju wiąże się z dopłatą średnio ok. 600 zł (w zależności od typu wycieczki).

W wielu przypadkach świadczenia zawierają hotelowe śniadania i obiadokolacje. Dokładne informacje znajdują się w opisie wycieczki. Dodatkowo, w trakcie jazdy zawsze planujemy odpowiednie przerwy na posiłki, czasem rekomendując miejsca gdzie smacznie i niedrogo można skosztować lokalnych przysmaków. W miarę możliwość zatrzymujemy się przy lokalnych marketach.

Wycieczki autokarowe, zależnie od ilości uczestników, obsługiwane są przez busy lub autokary wyposażone w klimatyzację. Zawsze chcemy zapewnić Państwu jak największą wygodę i komfort

Wycieczki startują najczęściej z Katowic. Najłatwiej dojechać do nas pociągiem lub samochodem. W Katowicach dysponujemy niewielką ilością miejsc na parkingu strzeżonym. Koszt pozostawienia samochodu na cały wyjazd to od 60 do 100 zł./netto.